CZŁONKOWIE

Marcin Jurczenko

Prezes Stowarzyszenia STOG. Mediator, pedagog, doświadczony profilaktyk (pracował jako kierownik tego referatu w Straży Miejskiej Miasta Krakowa), posiada uprawnienia ochroniarskie II stopnia, ukończył kurs „Terapia grupowa dzieci w oparciu o autorski program „Miasteczko” prowadzonego przez mgr Beatę Kicińską w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie, pracuje w SPPPDDwWP. Pasjonuje się sportem i aktywizuje w tym kierunku młodzież.

dr Agnieszka Nietresta-Zatoń

Członkini Zarządu Stowarzyszenia STOG na stanowisku – Sekretarki. Autorka powieści „Pustostan”, „Oaza Spokoju” i „Stara wariatka” wydanymi przez wydawnictwo Prószyński. Literaturoznawczyni zafascynowana granicznymi stanami emocjonalnymi i egzystencjalnymi w literaturze i w życiu. Autorka książek: „Małgorzata Hillar. Szkic monograficzny” (Kraków 2003, Wyd. Homini), nominowanej do nagrody im. Ludwika Frydego; „Powołani na bunt. Transgresje polskich poetów XIX wieku” (Kraków 2010, Wyd. Akademickie) oraz artykułów naukowych publikowanych w tomach zbiorowych i periodykach. Szukając pomostu między językiem naukowym i literackim, zaczęła pisać opowiadania, blogi, uprawiać webwriting i copywriting. 
Matka dwojga dzieciąt, żona jednego męża, Pani od polskiego kilku roczników gimnazjalistów. Ma fioła (bzika?) na punkcie kotów.

Katarzyna Czaczuń

Pedagog, doradca zawodowy, trenerka warsztatu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje w SPPPKOT. Prowadzi zajęcia na UJ. Studiuje na CM UJ. Pasjonuje się podróżami. 
Lubi koty i kwiaty. Robi zdjęcia. Dużo czyta. Ciągle się uczy.

Ma na swoim koncie publikację naukową „Bezpieczny uczeń w Krakowie”, której jest współautorką.

Grzegorz Graff

Pracuje w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie, jest kustoszem, zajmuje się sztuką ludową i nieprofesjonalną. Uczestnik projektu badawczego „Wirtualne Muzeum Drzeworytów Ludowych”, współautor wystawy o lwowskiej kolekcji drzeworytów Józefa Pawlikowskiego, która otrzymała nagrodę Sybilla 2014. W STOGu zaangażowany w projekty związane z artystą ludowym Karolem Wójciakiem „Heródkiem”. Wolny czas najchętniej spędza na wędrówkach górskich i spływach kajakowych.

Karolina Siwadło

Blogerka i copywriterka o piórze ostrym jak brzytwa acz lekkim jak puch i dowcipie celniejszym niż strzała Wilhelma Tella. Zawodowo przystosowana do obsługi dzieciąt wszelakich, radzi więc sobie z łatwością z zarządzaniem ludźmi w strukturach korporacyjnych. Zborna logistycznie do granic doskonałości. Czuje pismo nosem, zwłaszcza jeśli ma być opublikowane w socjalmediach. Animatorka lokalnego życia społecznego, matka, żona i… A kto ją tam wie – jeszcze nie powiedziała ostatniego zdania.

Anna Szczepańska Krasoń

Filolog z wykształcenia, z zamiłowania pochłaniacz świata kultury i natury wszystkimi zmysłami. Teatr i taniec razem i osobno, fotografia, sztuka współczesna, muzyka etno i barokowa, kino nie tylko europejskie, praca z ciałem i umysłem, qi gong, zabawa kolorami i formami, fakturą. Z doświadczeniem pracy w Międzynarodowym Biennale Grafiki w Krakowie, Teatrze Mandala, ponad 25-letnim w pracach redakcyjnych i korektorskich dla wydawnictw, czasopism, muzeów. Fanka alternatywnych, czytaj – poza schematami – form edukacji, terapii i wszystkiego, co buduje przyjazny świat w nas i wokół nas.

Aneta Groborz-Mazanek

Sopran lirico-spinto, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie oraz historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po ukończeniu studiów umiejętności wokalne doskonaliła pod kierunkiem prof. Charlotty Lehmann w Krakowie i Hanowerze.
Na scenie Opery i Operetki w Krakowie wykonywała partię Tatiany w operze Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego oraz partię Toski w operze Tosca Giacoma Pucciniego. Była również solistką Opery Śląskiej w Bytomiu i członkiem zespołu Teatru Hothaus w Krakowie, uczestnicząc w realizacji wielu przedsięwzięć teatralnych i muzycznych.

Jako historyk sztuki jest autorką publikacji z zakresu ikonografii, sztuki ludowej i outsider art, bierze czynny udział w organizowaniu wystaw i w konferencjach poświęconych art brut. Zajmuje się również działalnością plastyczną. Od roku 2010 jest członkiem Zarządu fundacji o profilu artystyczno-edukacyjnym „Hothaus” Fundacja Wojciecha Terechowicza w Krakowie, gdzie również w ramach działalności pedagogicznej prowadzi zajęcia w zakresie emisji głosu i śpiewu oraz uczestniczy w realizacji wielu projektów Fundacji.

Wojciech Dawid Terechowicz

Członek honorowy Stowarzyszenia STOG. Śpiewak, aktor, reżyser, retor, nauczyciel sztuki aktorskiej, instruktor dramy stosowanej. Praktykę zawodową prowadzi już od 23 lat. Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego – Wydział Filologiczny. Od ukończenia szkoły pracował jako aktor lalkarz, aktor dramatyczny, aktor musicalowy, śpiewak klasyczny oraz pedagog. Jako solista preferuje muzykę baroku i klasycyzmu, ale też repertuar pieśniarski późniejszych epok. W swojej teatralnej pracy dydaktycznej zrealizował wiele projektów teatralnych. Teatr Hothaus, którego jest dyrektorem, w ciągu ośmiu lat działalności wystawił ponad 60 premier. Jako pedagog opracowuje własne techniki szkolenia aktora, sprawdzając je na tworzonych przez siebie zespołach aktorskich. To co wyznacza jego szlaki artystyczne i pedagogiczne, to eksperyment w dziedzinie sztuki scenicznej. Stale współpracuje z ośrodkami kultury w całej Polsce prowadząc warsztaty aktorskie, emisji głosu. Zainicjował powstanie wielu grup artystycznych, które z powodzeniem działają do dziś. Prowadzi zajęcia aktorskie dla tancerzy w szkołach tańca, a na co dzień w XXX LO z innowacja taneczno-aktorską. Wpółpracuje z kilkoma ośrodkami medycznymi w celu propagowania idei terapii przez sztukę. Jest autorem wielu adaptacji scenicznych sztuk dla dzieci i dorosłych. Autor edukacyjnego spektaklu dla dzieci pt: „Wędrówki kropelki” który powstał we współpracy z Wodociągami Krakowskimi, a który grany jest z wielkim powodzeniem od dwóch sezonów.

Ludwik Młynarczyk

Członek honorowy Stowarzyszenia STOG. Muzykant- skrzypek. Wieloletni sołtys, radny, społecznik. Urodzony w Tylmanowej, ale od ponad 55 lat związany z Lipnicą Wielką, a szczególnie z Kiczorami. Absolwent Liceum Pedagogicznego w Zakopanem. Mieszka u stóp Babiej Góry. Nauczyciel, muzykant, pszczelarz, zielarz, płanetnik – znany jako przepowiadacz pogody dla TVN Meteo. Laureat nagrody Prezesa PR i TV (1988), nagody im. Oskara Kolberga w Kategorii Twórczość plastyczna, zdobnictwo, rękodzieło i rzemiosło ludowe, folklor muzyczno-taneczny (1993), Osobowość Ziem Górskich (2008). Znany jest również jako autor artykułów do „Gminnych Nowin” wydawanych w Lipnicy Wielkiej od 1993 roku. Nauczyciel i mistrz wielu pokoleń muzykantów. Regionalista. Znawca muzyki, śpiewu, tańca orawskiego, także orawskiego haftu i stroju. Założyciel legendarnej muzyki „Heródki”. W 2015 roku odznaczony Odznaką Honorową – Krzyżem Małopolski oraz Srebrnym Medalem „Gloria Artis” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za wybitne zasługi na niwie zachowywania i krzewienia dziedzictwa Orawy.